Mardin Roj

6 yaşındaki çocukla evliliği destekleyen isim Mardin’e atandı

6 yaşındaki çocukla evliliği destekleyen isim Mardin’e atandı
  • 24 Aralık 2021

Mardin İl Milli Eğitim Müdürü Mehmet Polat görevden alındı. Yerine skandal sözleri savunan Nevşehir İl Milli Eğitim Müdürü Murat Demir atandı.

 

Yaklaşık 8 ay önce vekaleten Mardin İl Milli Eğitim Müdürlüğüne getirilen Mehmet Polat görevden alınarak yerine Nevşehir İl Milli Eğitim Müdürü Murat Demir getirildi. Mehmet Polat’ın, vekaleten yürüttüğü görevinden sessiz sedasız bir şekilde alınması dikkat çekti.

 

Yeni İl Milli Eğitim Müdürü Murat Demir, Elazığ Karakoçan ilçe nüfusuna bağlı olup, evli ve 3 çocuk babasıdır.

 

SKANDAL SÖZLERİ ÖNCE DESTEKLEDİ SONRA SİLDİ

Nevşehir Milli Eğitim Müdürü Murat Demir, “6 yaşında çocukla evlenilebileceği ve asansörde halvet olabileceği” gibi skandal sözler söyleyen Sosyal Doku Vakfı Başkanı ve İlahiyatçı Nurettin Yıldız’a sahip çıktı. Demir, “Kimse boşuna uğraşmasın Nurettin Yıldız hocamızdan vazgeçmeyiz” dedi. Demir, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın tepkisinin ardından ise alel acele tweeti sildi.

 

Demir, Twitter’da yazdığı mesajda, “Kimse boşuna uğraşmasın, biz ne Reis’ten vazgeçeriz ne de Nurettin Yıldız hocamızdan. İkisini de Allah için çok seviyoruz” dedi. Erdoğan’ın Nurettin Yıldız’a tepkisi üzerine Demir tweetini silmişti.

 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ