5 kişinin öldürüldüğü saldırı dosyasına kısıtlama kararı

5 kişinin öldürüldüğü saldırı dosyasına kısıtlama kararı
  • 20 Ocak 2023 22:55

Mêrdîn’de 5 kişinin hayatını kaybettiği silahlı saldırıyla ilgili açıklama yapan Mêrdîn Barosu, soruşturmayı başından beri takip ettiklerini belirterek, dosyaya kısıtlılık kararı getirildiğini duyurdu.

Mêrdîn’de 19 Ocak gece saat 00.30 sularında Irak plakalı bir araca dönük gerçekleştirilen ve Federe Kurdîstan Bölgesi’ne bağlı Duhok nüfusuna kayıtlı 5 kişinin hayatını kaybettiği saldırıya dair Mêrdîn Barosu’ndan yazılı açıklama yapıldı. Baro tarafından yapılan açıklamada olayla ilgili 6 kişinin gözaltına alındığı, 2 kişinin kolluk ifadelerinin ardından serbest bırakıldığı, 4 kişinin işlemlerinin ise devam ettiği belirtildi. Barodan yapılan açıklamada ayrıca “soruşturma dosyasında kısıtlama kararı alınmış bulunmaktadır” denildi.

Açıklamanın devamında saldırının kendilerini derinden üzdüğünü belirten Baro, “Katliamı şiddetle kınıyor, saldırıda yaşamını yitirenlere Allah’tan rahmet, ailelerine başsağlığı ve sabır diliyoruz. Etkin bir soruşturmayla bu katliamın amacının ortaya çıkarılması ve fail/faillerin yargı önünde hesap vermeleri sağlanmalıdır. Mardin Barosu olarak soruşturmayı başından beri takip etmekte olduğumuzu ve saldırıda yaşamını yitirenlerin ailelerinin bir talebi olması durumunda kendilerine her türlü hukuki yardımda bulunacağımızı kamuoyunun bilgisine sunarız” ifadelerine yer verildi.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ