Mardin Roj

4 ilde çok sayıda mahalle karantinaya alındı

4 ilde çok sayıda mahalle karantinaya alındı
  • 11 Nisan 2021
Koronavirüs vaka sayılarındaki artış nedeniyle Çanakkale, Sinop, Adıyaman ve Kütahya’nın bazı ilçelerinde karantina kararı alındığı duyuruldu. 
Koronavirüs (Kovid-19) vaka sayılarındaki artış nedeniyle Çanakkale, Sinop, Adıyaman ve Kütahya’nın bazı ilçelerinde karantina kararı alındı.
ÇANAKKALE
Çanakkale’nin Biga ilçesine bağlı Kalafat ve Gürçeşme köylerinde korona virüsü vakalarında artış yaşandı. İlçe Umumi Hıfzıssıhha Kurulu, köylerde 10 gün süreyle karantina uygulanmasına karar verdi. Jandarma ekipleri, köylerin girişinde önlem aldı.
Çanakkale’nin Lapseki ilçesinde ise bir mahalledeki 3 sokak da izolasyona alındı. İlçe Umumi Hıfzıssıhha Kurulu kararı kapsamında Covid-19 vakalarına rastlanan Gazi Süleyman Paşa Mahallesi’ndeki Şen Sokağı, Şenlik Sokağı ve Menekşe Sokağı’nda 10 gün süreyle karantina uygulanacak.
SİNOP
Sinop’un Durağan ilçesinde ise Boyabükü köyünde, ikinci bir duyuruya kadar izolasyon başlatıldı. Köye giriş çıkışlar kapatılırken, kararlara aksi davranışta bulunanlara cezai işlem uygulanacağı açıklandı.
KÜTAHYA
Kütahya’nın Aslanapa ilçesine bağlı Tokul köyünde de karantina uygulaması başlatıldı. Aslanapa Kaymakamlığı’ndan yapılan açıklamada, vaka artışının önüne geçmek için bireysel izolasyonun yeterli olmayacağı belirtildi. Açıklamada, “Alınan tedbirlerin, bulaşın yayılım hızının düşürülmesine olan etkisinin en üst noktaya taşınabilmesi amacıyla 10 gün süreyle Tokul köyünde karantina uygulaması başlatılmasına, istisnalar dışında karantina sınırları içinde bulunan tüm vatandaşlarımızın sokağa çıkmalarının kısıtlanmasına karar verilmiştir” ifadesi kullanıldı.
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ