3 maaş alıyor: Hem Kaymakam hem kayyım hem de şirket müdürü

3 maaş alıyor: Hem Kaymakam hem kayyım hem de şirket müdürü
  • 13 Mart 2022 12:17 | Son Güncellenme: 13 Mart 2022 11:19

Kurtalan Kaymakamı Çağlar Tekin, kayyım olarak atandığı belediyede kendisini ayrıca personel alım şirketinin müdürü olarak atayarak, üç ayrı maaş almaya başladı. 

 

Siirt’in Kurtalan Belediyesi’nin HDP’li Eşbaşkanı Baran Akgül’ün, 15 Mayıs 2020’de İçişleri Bakanlığı kararı ile görevinden alınmasının ardından belediyeye kayyım olarak atanan Kaymakam Çağlar Tekin son icraatı ile gündemden düşmüyor. Tekin, kaymakam ve kayyımlık görevinin yanı sıra kendisini personel alım şirketinin müdürü olarak atadı. Bu atama ile Tekin aldığı maaş sayısını da 3’e çıkardı.

 

 

 

AMAÇ RANT

 

 

 

Görevden alınan Belediye Eşbaşkanı Baran Akgül, HDP’li belediyelere komplo teorileri ile kayyımların atandığını hatırlatarak, “Mesele kayyım olunca hukuk bir kenara bırakıldı. Benim evimde bulunan ajanda da bomba yapım talimatı çıktığına dair haberler iki yıl boyunca işlendi. İddianamede buna dair tek bir kelime geçmedi. İki yıl boyunca bunu işleyen yandaş basın iddianameyi görmedi. Zaten amaçları belliydi. Kayyım atamak ve halkın parasını yandaşlara peşkeş çekmek veya aralarında paylaşmak. Gelinen aşama ve pratikler bunun böyle olduğunu kanıtladı” diye konuştu.

 

 

 

DENETİM YOK

 

 

 

Akgül, AKP’li belediyeden borç içinde aldıkları belediyenin borçlarını öderken aynı zamanda hizmet de ettiklerini belirterek, “Göreve gelmemizin ikinci yılı dolmadan uyduruk gerekçelerle kayyım atadılar. Kayyım atanmasının ardından meclis üyelerimizin toplantılara katılmalarına izin vermediler. Şeffaf olmayan bir şekilde kararlar almaya başladılar. Hiçbir şekilde denetim mekanizması yok” dedi.

 

 

 

ŞİRKET MAAŞI 13 BİN

 

 

 

Kaymakam Tekin’in kayyım olarak atandığı belediyede kendisini ayrıca personel alım şirketinin müdürü olarak atadığını kaydeden Akgül, şöyle konuştu: “Kaymakamlık maaşının yanı sıra kayyım maaşı alan Kaymakam, müdürlük maaşı ile birlikte aldığı maaş sayısını böylelikle 3’e çıkarmış oldu.” Kendisini personel alım şirketinin müdürü olarak atayan kaymakamın, şirket maaşını ise 13 bin TL’ye çıkardığını söyleyen Akgül, HDP’li belediyelere atanan kayyımların yaptıkları yolsuzlukların sürekli bir hal aldığını dile getirdi. (Mezopotamya Ajansı)

 

 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ