2 albay, bir kadına tecavüz etti

2 albay, bir kadına tecavüz etti
  • 23 Ekim 2022 00:12

H.D.G, Jandarma Genel Komutanlığı’nda görevli iki albayın sistematik tecavüzüne uğradı. H.D.G., tecavüz sonucu bir çocuk dünyaya getirmesine rağmen “olayın üzerinden zaman geçtiği” gerekçesiyle, dosya takipsizlikle sonuçlandı.  

 

 

 

Ankara’da Jandarma Genel Komutanlığı içindeki bir kafeteryada çalışan H.D.G, 2019 yılında savcılığa suç duyurusunda bulunarak, 2 albay tarafından sistematik tecavüze uğradığını belirtti. H.D.G ifadesinde, tecavüz sonrasında hamile kaldığını ve bir çocuk dünyaya getirdiğini belirterek, albay Ayhan Ç. ve Taner K.’dan şikayetçi oldu. Ancak savcılık, H.D.G’nin şikayeti üzerine başlatılan soruşturmada, bebeğin babasını tespit etmek ve iddiaların doğruluğunu araştırmak yerine, olayın üzerinden uzun zaman geçtiği gerekçesiyle takipsizlik kararı verdi.

 

 

 

ALIKONDU, DARP EDİLDİ

 

 

 

T24’ün haberine göre, H.D.G 2019 yılında, kafeteryasında çalıştığı Jandarma Genel Komutanlığı’ndan tanıdığı albay Ayhan Ç.’ye 2018 yılında Arif C.Ç.’nin tecavüzüne uğradığını anlattı ve kendisinden yardım istedi. Albay Ayhan Ç.’nin “bunları telefonda konuşmak doğru değil diyerek” kendisini bir adrese davet ettiği belirten H.D.G, “Adrese gittim. Kapıyı Ayhan Ç. açtı. İçeri girdiğimde Albay Taner K.’nin de orada olduğunu gördüm. Bir şeylerin ters gittiğini anlayınca çıkmak istedim ancak Ayhan Ç. kapıyı kilitledi ve beni darp etmeye başladı” dedi.

 

 

 

2 ALBAYIN TECAVÜZÜNE UĞRADI

 

 

 

H.D.G, yaşadıklarını şu sözlerle anlattı: “Bağırmaya başlayınca ağzımı sıkı şekilde kapattılar ve beni birlikte darp ettiler. Sırayla bana tecavüz ettiler. Bu olaydan kimseye bahsetmemem gerektiğini, bahsettiğim takdirde başıma kötü şeyler geleceğini, kardeşimin askerliğini yakacaklarını söylediler. Albay Taner K. bana ‘Ne zaman çağırsak itiraz etmeden geleceksin’ dedi. Her seferinde bana ağır hakaretlerde bulunup darp ediyorlardı. İlk gidişim ve ikinci gidişim arasından 10 gün geçmişti. Aileme ve çevremdeki insanlara zarar vermelerinden çok korkuyordum. Bir müddet sonra adet dönemimin geçtiğini ve hamile kaldığımı fark ettim. Ayhan Ç.’yi aradım, bana bebeği aldıracaklarını söyledi ancak beni oyaladılar. Tekrar yüzyüze konuşmak için çağırdıklarında korktum ve gitmedim. Doğum gerçekleşene kadar çevremdekilerin bu olaylardan haberi yoktu. 2019’da bir kız çocuğu dünyaya getirdim. Bana tecavüz eden Arif C.Ç, albaylar Ayhan Ç. ve Taner K’dan şikayetçiyim. Çocuğun kimden olduğunu kesin olarak bilmiyorum”

 

 

 

SAVCILIK OLAYIN ÜSTÜNÜ KAPATTI

 

 

 

H.D.G.’nin şikayeti üzerine Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı soruşturma başlattı. Ancak Başsavcılık, tecavüz iddialarının doğruluğunu araştırmak yerine “olayın üzerinden çok uzun zaman geçtiği ve bebeğin babasının kim olduğunun belli olmadığı” gerekçesiyle takipsizlik kararı vererek dosyayı kapattı.

 

 

 

TECAVÜZE RAĞMEN HALA GÖREVDELER

 

 

 

H.D.G, bebeğin babasının tespiti için aile mahkemesinde babalık davası açtı. Dava kapsamında H.D.G’nin şikayetçi olduğu Arif C.Ç ile albaylar Taner K. ve Ayhan Ç.’den DNA örnekleri alındı. Adli Tıp Kurumu tarafından yapılan analiz sonucunda bebeğin babasının yüzde 99,99 ihtimalle Albay Taner K. olduğu belirlendi. Albay Taner K.’nin DNA sonucuna itiraz ettiği öğrenildi.

 

 

 

H.D.G.’nin şikayeti ve DNA test sonucuna rağmen her iki albayın da halen görevde olduğu kaydedildi.

 

 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ