Mardin Roj

17 yaşında girdiği cezaevinden 47 yaşında çıktı

17 yaşında girdiği cezaevinden 47 yaşında çıktı
  • 6 Mayıs 2022 19:59

Batman’da 17 yaşında bir çocukken tutuklandı. 30 yılını çaldılar. Ahmet Akgün 47 yaşında Tekirdağ 2 No’lu F Tipi Kapalı Cezaevi’nden tahliye olabildi

 

Batman’da 17 yaşındayken 1992’de gözaltına alınan Ahmet Akgün, askeri hakimlerin olduğu Devlet Güvenlik Mahkemeleri’nde (DGM) yapılan yargılama sonucunda “Anayasal düzeni değiştirme” iddiasıyla müebbet hapis cezasına çarptırıldı.

 

Birçok cezaevine sürgün edilen Akgün, en son Tekirdağ 2 No’lu F Tipi Cezaevi’ne gönderildi. Akgün’e 30 yıl sonra 5 Mayıs Perşembe günü tahliye oldu. Akgün’ü cezaevi önünde ailesi yanı sıra Marmara Tutuklu ve Hükümlü Ailelerle Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği (MATUHADER) üyesi ve yöneticileri tarafından karşılandı.

 

‘Bizim için her alan direniş alanı’

 

Burada kısa bir konuşma yapan Akgün, “Yıllardır bu cezaevinde mücadele ediyoruz. Evet, bugün çıktım ama onlarca, yüzlerce arkadaşımız cezaevlerinde. Önderliğimiz tutsak. Bugün çıktım ama bunu özgürlük olarak görmüyorum. Bizim için her alan direniş alanı. Bundan dolayı her yerde mücadelemizi sürdüreceğiz” dedi.

 

 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ