Mardin Roj

107 kişilik işe 44 bin 800 kişi başvurdu

107 kişilik işe 44 bin 800 kişi başvurdu
  • 09 Nisan 2022

Sağlık Bakanlığı tarafından taşra teşkilatı hizmet birimlerinde istihdam edilmek üzere yapılan sürekli işçi alımı için Van’da 107 kişilik personel alımına 44 bin 800 kişi başvurdu.

 

Sağlık Bakanlığı, Türkiye geneli sürekli işçi statüsünde çalıştırılmak üzere 10 bin personel alımı gerçekleştireceğini duyurdu. Yapılan duyuru sonrası Türkiye’nin birçok kentinde İŞKUR müdürlükleri ya da internet adresleri üzerinden başvurular 6 Nisan’a kadar alındı.

 

Buna göre Van için 30 güvenlik görevlisi, 8 şoför ve 69 temizlik görevlisi kontenjanı verildi. 30 kişilik güvenlik görevlisi alımı için 3 bin 44 kişi, 8 şoför alımı için 4 bin 853 kişi ve 69 temizlik görevlisi alımı 36 bin 903 kişi başvurdu.

 

Sağlık Bakanlığı tarafından bakanlığa ait Bilkent Yerleşkesi’nde, Türkiye Noterler Birliği çekiliş programı ile noter huzurunda yapılan kura sonucu işe alınacakların listesi belirlendi. Tüm kentlerde Kamu Kurum ve Kuruluşlarına İşçi Alınmasında Uygulanacak Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmeliğin geçici 10’uncu maddesi hükmüne göre öncelikliler de dâhil olmak üzere İŞKUR tarafından bildirilen başvuru sahipleri arasından açık iş sayısı (ilan edilen kadro sayısı) kadar asıl ve asıl sayı kadar da yedek aday sınava tabi tutulmaksızın ihtiyaç duyulan birimlerde istihdam edileceği bildirildi.

 

 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ